Wernisaż 34. wystawy SGR

Wystawy • 23 czerwca 2010


Zgromadzeni w Klubie Bolko goście wystawy poplenerowej „Z naturą mi do twarzy” mieli okazję spędzić 17 czerwca 2010r. bardzo atrakcyjny wieczór, który na długo zapisze się w pamięci miłymi wspomnieniami. Po uroczystym otwarciu wystawy przez: p. Krzysztofa Osiaka, dyrektora ZSE oraz p. Roberta Kuklę, pracownika ŚOK- u, prezentacji prac słuchaczy SGR dokonała p. Renata Rychlicka-Benyamin, artysta plastyk i nauczyciel przedmiotów zawodowych. Wśród gości byli obecni również p. Agnieszka Szkolak, wicedyrektor ZSE oraz przedstawiciele grona pedagogicznego p. Elżbieta Biela, p. Jolanta Brońska, p. Jadwiga Wróblewska i p. Piotr Cichoń. 

 

Prezentowane prace słuchaczy I i II roku wydziału dziennego i zaocznego Studium Grafiki Reklamowej przy ZSE powstały pod wpływem inspiracji natury, a za ich motto posłużyły słowa niemieckiego filozofa:  

 

„Nasze doświadczenie natury – przyrody jest zarazem doświadczeniem naszej ludzkiej natury, a każdy człowiek może być całkowity i pełny tylko w związku z całą przyrodą”

Klaus Michael Meyer – Abich

Prace oczarowały swoją tematyką, sposobem wykonania i różnorodnością technik plastycznych, jak również ciekawymi rozwiązaniami warsztatowymi. Dopełnieniem wieczoru był niezwykle widowiskowy występ tancerzy ognia znanej już Grupy Gorgona, prowadzonej przez Annę Nowak z II roku. Również zgodnie z tradycją SGR można było wylosować specjalnie przygotowane na ten cel prace plenerowe wykonane przez słuchaczy.

Wszystkim gościom składamy serdeczne podziękowania za skorzystanie z naszego zaproszenia i przybycie na wernisaż 34. wystawy SGR. 

Renata Rychlicka-Benyamin.

Zapraszamy do oglądania zdjęć