„Dni Otwarte w SGR” i finał konkursu „Świat reklamy”

Studium • 30 marca 2010


Zakończył się dzień otwarty w Studium Grafiki Reklamowej przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. 25 marca 2010r. zapisze się w pamięci wszystkich przybyłych na imprezę osób, jako dzień pełen niezapomnianych wrażeń.

O godzinie 12.00 nastąpił finał konkursu plastycznego „Świat reklamy”, podczas którego wręczono nagrody, wyróżnienia i dyplomy laureatom, jak również wszystkim jego uczestnikom. Słowa podziękowania należą się nauczycielom, którzy włożyli trud w przygotowanie swoich podopiecznych do udziału w konkursie. Prezentowane na wystawie prace spotkały się z dużym uznaniem, zarówno od strony koncepcyjnej, jak i sposobu ich realizacji. Były one bardzo ciekawe i świadczą o tym, że można odnaleźć interesujące połączenia oraz inspiracje w znanych dziełach sztuki, które mogą być wykorzystane w reklamowaniu współczesnych towarów lub usług.

Następnie goście mieli możliwość zwiedzenia ciekawie zaaranżowanych pracowni SGR, obejrzenia powstałych podczas zajęć prac słuchaczy z rysunku, malarstwa, liternictwa, grafiki i grafiki komputerowej, jak również zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły.

Studium Grafiki Reklamowej jest jedyną w powiecie świdnickim policealną szkołą kształcącą w zawodzie technika organizacji reklamy w systemie dziennym i zaocznym. Nauka w Studium trwa dwa lata, a po jej zakończeniu absolwenci mogą podjąć pracę w atrakcyjnym i pożądanym na rynku zawodzie, jak również kontynuować studia na kierunkach ekonomicznych lub plastycznych.

W tym roku oferta jest kierowana także do gimnazjalistów. Od nowego roku szkolnego 2010/2011 w Zespole Szkół Ekonomicznych będzie otwarty nowy kierunek kształcący absolwentów gimnazjów w zawodzie technika organizacji reklamy w klasie 4-letniego technikum.

Na gości czekała jeszcze dodatkowa atrakcja. Wyjątkową niespodziankę sprawił wszystkim Mikołaj Neronowicz, absolwent SGR przedstawiając niezwykłe sztuczki iluzjonistyczne i wprowadzając w zachwyt widzów swoim występem.

Dziękujemy wszystkim przybyłym osobom za udział w tegorocznych „Dniach Otwartych SGR”.

galeria zdjęć