Europejski sukces reprezentantów 3 TOR! 

Szymon Dębowski, 3TORPatryk Madziara, 3 TOR

Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Pierwsza Dekada Nowej Dziesiątki”, ogłoszony przez Lidię Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego

Konkurs ten ma uczcić zbliżającą się 10. rocznicę przyłączenia w dniu 1 maja 2004 r. nowych 10 państw do Unii Europejskiej: Polski, Cypru, Estonii, Litwy, Łotwy, Malty, Słowacji, Słowenii, Republiki Czeskiej i Węgier. Na konkurs wpłynęło 129 prac z województw dolnośląskiego i opolskiego. Nagrodę główną, wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Strasburgu otrzymali Szymon Dębowski i Patryk Madziara z klasy 3 TOR, kształcącej w zawodzie technika organizacji reklamy.

Jest to już trzeci, tak znaczący sukces podopiecznych p. Renaty Rychlickiej-Benyamin, art. plastyka i nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Ekonomicznych w Świdnicy.   W roku 2011 uczeń klasy 1 TOR, Przemysław Sygut oraz słuchaczki II roku SGR, p. Inga Kuc i p. Agnieszka Malinowska, otrzymali nagrody w konkursie na plakat promujący objęcie przez Polskę Prezydencji w Unii Europejskiej, w której nagrodą była wizyta studyjna w Brukseli.

W 2008 roku w konkursie plastycznym pod hasłem „Ojczyzna to ziemia i groby. Narody tracąc pamięć tracą życie” (C.K. Norwid) słuchacze II roku SGR, Klara Petikova i Paweł Szląskiewicz w nagrodę za swoje prace wyjechali na wizytę studyjną do Strasburga.

Serdecznie gratulujemy sukcesu!

Renata Rychlicka-Benyamin.

zapraszamy do galerii