Prezentacja grafik Renaty Rychlickiej-Benyamin.

Aktualności • 31 lipca 2013


rrbZapraszamy na prezentację prac graficznych art. plastyka i nauczyciela przedmiotów zawodowych w ZSE, Renaty Rychlickiej-Benyamin na wystawie świdnickich artystów w ramach Zjazdu Wszystkich Świdniczan w dniach 1-4.08.13. Wystawa będzie eksponowana w Wieży Ratuszowej, a po zjeździe dostępna dla zwiedzających jeszcze przez miesiąc. Wieża Ratuszowa jest otwarta od wtorku do niedzieli w godzinach 10.00-21.00.

Renata Rychlicka-Benyamin – absolwentka Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu, Instytutu Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu oraz Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu im. R. Schumana w Strasburgu.

Dyplom z grafiki warsztatowej uzyskała w pracowni prof. A. Nawrota w 1994 roku, a dyplom Studiów Europejskich DESS Polityka Publiczna w Europie (Politiques Publiques en Europe) w 2004 roku.

Od 1996 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa”. Działalność w dziedzinie grafiki warsztatowej (klasyczne techniki trawione – akwaforta, akwatinta), rysunku, tkaniny i malarstwa. Uczestniczka wielu wystaw, plenerów malarskich i spotkań artystycznych. W swoim środowisku zawodowym znana jest z licznych działań promujących aktywność plastyczną młodych ludzi.

Jej twórczość znana jest tym, którzy śledzą udział polskich artystów w międzynarodowych konkursach na małą formę graficzną i ekslibris między innymi w Ostrowie Wielkopolskim, Gliwicach, Krakowie oraz tych organizowanych za granicą: w Sint-Niklaas (Belgia), Trakai (Litwa), Cluj-Napoca (Rumunia), Aktobe (Kazachstan), Shanghai (Chiny). Artystka brała udział w ponad 200 wystawach w kraju i za granicą (m.in. w Anglii, Argentynie, Austrii, Belgii, Bułgarii, Chinach, Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kazachstanie, Korei, Litwie, Meksyku, Rumunii, Słowacji, Turcji, Włoszech). Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych i państwowych w kraju i za granicą (m.in. Muzeum Historycznym w Trokach – Litwa; Muzeum Grafiki w Brunico – Włochy; Centrum Pontyfikatu Jana Pawła II – Watykan; Centrum Ekslibrisu w Aktobe – Kazachstan; Muzeum Ekslibrisu w Sint-Niklaas – Belgia).

źródło: renata.benyamin.eu