Uczniowie 3 TOR z wizytą w Strasburgu

Aktualności, Konkursy i nagrody • 16 czerwca 2013


 

W dniach 9-12 czerwca br. podopieczni p.  Renaty Rychlickiej – Benyamin, Szymon Dębowski i Patryk Madziara uczęszczający do klasy 3 TOR w Zespole Szkół Ekonomicznych mieli okazję uczestniczyć w wyjeździe do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie Lidii Geringer de Oedenberg Posła do Parlamentu Europejskiego, w ramach otrzymanej nagrody w konkursie plastycznym „Pierwsza Dekada Nowej Dziesiątki” organizowanym przez Panią Poseł.

 

Str 1

Str 2

Str 3

Str 4

 

Podczas wyjazdu, uczniowie wraz z innymi laureatami z województwa dolnośląskiego i opolskiego mieli niepowtarzalną okazję zwiedzić Starówki Strasburga wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zapoznać się z działaniem instytucji europejskich: Rady Europy i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz zwiedzić budynki Parlamentu Europejskiego wraz z salą posiedzeń plenarnych, gdzie mogli przysłuchiwać się z galerii trwającym obradom sesji, a także przespacerować się wyjątkowym łącznikiem nad rzeką Ill.

Zwieńczeniem całego wyjazdu było spotkanie z Panią Poseł Lidią Geringer de Oedenberg i wspólne zdjęcia pod „flagami” w Parlamencie Europejskim. Wyjazd, choć krótki, był bardzo udany i pozostawi wiele miłych wspomnień na długie lata – co stwierdzili z zadowoleniem po powrocie obaj uczniowie.

Szymon Dębowski i Patryk Madziara.